Первомайський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

25 Січня, 2022 р., 09:56
Непрацююча особа, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату в зв’язку з відсутністю страхового стажу може оформити тимчасову державну соціальну  допомогу. Про порядок оформлення вказаної допомоги  піде мова далі.
25 Січня, 2022 р., 09:55
Стрімкий розвиток туризму в світі та популяризація знайомств у мережі Інтернет сприяють поширенню інтернаціональних шлюбів. Але, на жаль, розлучення серед пар, зокрема через відмінності в культурі, традиціях, цінностях, трапляються доволі часто. Далі мова піде про порядок розірвання шлюбу з іноземцем.
25 Січня, 2022 р., 09:54
Одним з поширених питань, з якими сьогодні звертаються до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, є накладення меж земельних ділянок. Це трапляється, коли згідно з двома або більше землевпорядними документами одна й та ж ділянка землі фактично займає територію іншої, як правило, сусідньої ділянки.
25 Січня, 2022 р., 09:50
Вас турбують колектори, представники мікрофінансової організації, або співробітники банку і повідомляють, що ви прострочили виплату за кредитом?  Чи, можливо, ви отримали повістку до суду щодо боргу, але кредит не оформлювали? Як діяти в таких випадках і піде мова далі. Як це могло зі мною статися? Перевірте, чи не викрали Ваш паспорт. Вірогідно, шахраї за даними вашого паспорта оформили на вас кредит чи позику, адже оформлення кредиту на вкрадений паспорт сьогодні найпоширеніший вид шахрайства. Згідно зі ст. 190 Кримінального кодексу України шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на нього шляхом обману або зловживання довірою. Під дію цієї статті підпадають у тому числі й дії з використання чужих документів з метою отримання кредиту (грошових коштів), що належить фінансовій установі. При оформленні кредитів-позик до 3 тис. грн мікрофінансові організації (МФО) можуть здійснювати спрощену ідентифікацію. Зазвичай пропонують надати до МФО паспорт або його скан-копію, або фотографію з паспортом в руках. Банки ж перевіряють особу позичальника. Коли кредит оформляють в офісі, клієнту пропонують надати паспорт, звіряють зовнішність клієнта з фото й особисті підписи. Буває, що при використанні чужих документів для взяття кредитів шахраї підбирають візуально схожу людину. Першочергова дія: звернутися в поліцію Як тільки виявите зникнення паспорта, негайно зверніться в найближче відділення поліції. Пишіть заяву про викрадення паспорту і обов’язково запросіть довідку про втрату паспорта з вказівкою дати (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань). У разі виникнення ситуації щодо шахрайства з паспортом ця довідка буде вашим головним доказом, що кредит або позику брали не ви. Після дзвінків з банків або МФО з вимогою погасити взятий шахраями кредит, потрібно письмово їх повідомити про те, що борг не ваш і надати документ з поліції про крадіжку (втрату) паспорта. Те ж саме зробити, якщо будуть телефонувати колектори.
22 Листопада, 2021 р., 09:31
Як не втратити житло? Відмінність договору купівлі-продажу від договору дарування
22 Листопада, 2021 р., 09:30
Шлюб і розлучення з іноземцем: на що необхідно звернути увагу?
22 Листопада, 2021 р., 09:28
Реалізація житла боржника за виконавчим провадженням: заборони та судова практика
22 Листопада, 2021 р., 09:27
Останнім часом трапляються випадки, коли на адресу місця проживання чи реєстрації, або місце роботи надходять листи від державного чи приватного виконавця про те, що відносно особи відкрито виконавче провадження та розпочато стягнення із заробітної плати чи пенсії.
09 Листопада, 2021 р., 15:13
Порядок укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки