ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПОКАРАННЯ У ВИДІ ШТРАФУ

ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПОКАРАННЯ У ВИДІ ШТРАФУ.

Одним з видів кримінальних покарань, виконання якого покладено на уповноважені органи з питань пробації, є покарання у виді штрафу.

Штраф – це грошове стягнення, що накладається судом у випадках і у розмірі, встановлених в особливій частині Кримінального кодексу України. Судове рішення про призначення покарання у виді штрафу направляється  для виконання до органу пробації.

Якщо у судовому рішенні, що надійшло до органу пробації, виявлені неточності, які перешкоджають виконанню покарання у виді штрафу, орган пробації протягом трьох днів інформує про це суд, який виніс судове рішення, для вжиття заходів щодо усунення виявлених неточностей.

Засуджений зобов’язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання судовим рішенням законної сили і повідомити про це орган пробації шляхом пред’явлення документа про сплату штрафу.

Якщо засудженому призначено штраф із розстрочкою виплати певними частинами, він зобов’язаний сплачувати штраф у розмірі та строки, що встановлені судовим рішенням. Про сплату відповідної частини штрафу засуджений повідомляє орган пробації шляхом пред’явлення документа про сплату відповідної частини штрафу.

У документі про сплату штрафу мають міститися реквізити, які звіряються з реквізитами для сплати штрафу за кримінальними провадженнями (справами), що розміщені на офіційних веб-сайтах місцевих загальних судів.

Якщо засуджений не з’явився до органу пробації та не підтвердив сплату штрафу шляхом пред’явлення документа після закінчення місячного строку від набрання судовим рішенням законної сили, орган пробації надсилає подання  до суду, який виніс судове рішення, для вирішення питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

У разі якщо засуджений під час призначення штрафу з розстрочкою виплати не повідомив орган пробації про сплату чергового платежу, через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу орган пробації надсилає до суду подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

У разі якщо штраф призначено як додаткове покарання до позбавлення або обмеження волі, відповідно до пункту 1  частини 1 статті 537 Кримінального процесуального кодексу України орган пробації направляє до суду подання про відстрочку виконання судового рішення до відбуття засудженим покарання у виді позбавлення або обмеження волі.

У разі виникнення питань щодо порядку сплати штрафу, призначеного виоком суду, Ви можете звернутися за консультаціями до Барвінківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області за адресою: м.Барвінкове, вул.Центральна, 1

Барвінківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації»

у Харківській області