ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Безпосередньою метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Проте, профілактична діяльність персоналу уповноважених органів з питань пробації не обмежується лише роботою з особами, які перебувають на обліку. Одним з напрямків такої профілактичної  діяльності є профілактика злочинності серед учнів навчальних закладів. Саме з цією метою, 08 жовтня 2020 року старшим інспектором Барвінківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Оленою Пащенко та дільничним офіцером поліції Барвінківського відділення поліції Балаклійського відділу поліції ГУНП в Харківській області Єлизаветою Жудіною для учнів Григорівського навчально-виховного комплексу Барвінківської районної ради Харківської області проведено навчально-пізнавальну лекцію на тему: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх». В ході заходу діти були ознайомлені з особливостями адміністративної і кримінальної відповідальності неповнолітніх, особливостями  призначення покарань, розглянуто поняття «Булінгу» та його прояви, роз’яснено правові наслідки для «булера» та порядок дій потерпілого, свідків події та керівництва навчального закладу.

Упевнені, системні профілактичні бесіди з дітьми зменшують ризик вчинення ними правопорушень, і сприяють їх становленню як правосвідомих особистостей.

Барвінківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області