Головне управління ДПС У Харківській області інформує

21 Лютого, 2022 р., 11:38
Заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Лілія Катеринська надала коментар-роз’яснення щодо податку на прибуток для резидентів Дія.City та перехід на особливі умови оподаткування.
21 Лютого, 2022 р., 11:34
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що 16 лютого 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.01. 2022 року №15 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року №1307, яким внесено зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної (далі - Порядок), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.
21 Лютого, 2022 р., 08:33
Згідно з абзацом першим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).    У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в Декларації, у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ строк Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності (абзац шостий п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).    У такому випадку сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченою.    Повернення помилково сплаченої суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.    Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.    Отже, у разі сплати в неповному обсязі декларантом суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, на декларанта не поширюються передбачені державні гарантії та звільнення від відповідальності, декларація вважається неподаною, а розмір сплаченої частини збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченим, та може бути поверненим на підставі заяви платника у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
21 Лютого, 2022 р., 08:29
У Головному управлінні ДПС у Харківській області нагадали, що на вебпорталі ДПС України функціонує чимало електронних сервісів, зокрема «Електронний кабінет», за допомогою якого можна звітувати та спілкуватися з податковою online.
15 Лютого, 2022 р., 11:33
В.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Євген Огієнко надав коментар, в якому розповів про цьогорічну Кампанію декларування громадянами своїх доходів, форму нової Декларації та способи її надання. Так, посадовець нагадав, що в Україні триває Кампанія декларування доходів громадян за 2021 рік, яка розпочалася з 1 січня 2022 року і триватиме до 3 травня 2022 року. У зазначений період Декларацію про майновий стан і доходи необхідно надати фізичним особам, які відповідно до розділу IV Податкового кодексу України повинні це зробити. Зокрема, обов’язок щодо подання Декларації у платників податків виникає при отриманні доходів не від податкових агентів, іноземних доходів або доходів від податкових агентів, якщо при їх виплаті за будь-якої причини податок не було сплачено.  За вибором громадянина Декларацію можна подати в один з таких способів: особисто або через уповноважену особу, звернувшись до Центру обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси; надіслати Декларацію поштою з повідомленням про врученням та з описом вкладення. Зробити це необхідно не пізніше ніж за п’ять  днів до закінчення граничного терміну; через Електронний кабінет платника.  За результатами 2021 року громадяни подають Декларацію про майновий стан і доходи за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року №783. Цьогорічна декларація доповнена новими додатками щодо сплати ЄСВ. Однак громадяни ці додатки НЕ заповнюють.