Повідомлення НАЗК про корупційне правопорушення

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЙНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Про яке корупційне правопорушення Ви повідомляєте?

*1. Порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю

2. Порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших обмежень щодо запобігання корупції

3. Порушення вимог Закону України «Про політичні партії в Україні»

4. Порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», які пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції

5. Порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» працівниками Національного агентства

Національне агентство з питань запобігання корупції співпрацює з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Повідомлення про корупцію та повідомлення про порушення вимог Закону України “Про політичні партії в Україні” можна подати через спеціальну телефону лінію, офіційний веб-сайт, захищену та загальну електронну пошту Національного агентства, іншими засобами поштового зв’язку.

Спеціальна телефона лінія, за якою приймаються повідомлення про корупційне правопорушення: +38(044)200-06-91

Режим роботи спеціальної телефонної лінії: понеділок – четвер: з 9-ї год до 18 год., п’ятниця: з 9-ї год.до 16 год. 45 хв. з щоденною перервою з 13 год. до 13 год. 45 хв.; в автоматичному режимі через автовідповідач: понеділок – п’ятниця з 18 год. до 9 год. та цілодобово у неробочі дні (святкові та вихідні).

Захищена електронна поштова скринька для осіб, які надають допомогу у запобіганні і протидії корупції (викривачів): anticor_reports@nazk.gov.ua

Розгляд повідомлень здійснюється відповідно до Порядку обробки повідомлень про корупцію та повідомлень про порушення вимог Закону України “Про політичні партії в Україні”, що надходять до Національного агентства з питань запобігання корупції, затвердженого рішенням Національного агентства від 27 жовтня 2017 року № 1024, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2018 року за  № 60/31512 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0060-18)

Інформація у повідомленні має містити одну або декілька з таких ознак:

1) для повідомлень про корупцію – факти про порушення вимог Закону особами, визначеними у статті 3 Закону, зокрема:

• порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону;

2) для повідомлень про порушення вимог Закону України “Про політичні партії в Україні” – факти порушення:

• обмежень щодо фінансування політичних партій, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського та місцевого референдуму;
  • щодо законного та цільового використання політичними партіями коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності;
  • включення до звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, звіту про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах недостовірної інформації.

УВАГА! Повідомлення підлягають розгляду за наявності  таких реквізитів:

• прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, порушення вимог Закону України “Про політичні партії в Україні”, яка може бути перевірена;
  • прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Звертаємо увагу, що повідомлення, які надходять через офіційний веб-сайт, загальну та захищену електронну пошту Національного агентства, направляються з підписом у сканованому вигляді.

Зразок форми Повідомлення про корупцію *

___________
* інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції» та порушення Закону України «Про політичні партії в Україні», яке подається через офіційний веб-сайт, загальну та захищену електронну пошту Національного агентства, з підписом у сканованому вигляді.

Вимоги до анонімних повідомлень про корупцію та порядок їх розгляду визначаються частиною п’ятою статті 53 України «Про запобігання корупції».

Повідомте нам про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про політичні партії в Україні» шляхом заповнення однієї із запропонованих форм.