Служба зайнятості пропонує скористатися унікальною нагодою – отримати ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ

Дата: 12.04.2024 08:51

1. Хто може отримати ваучер?

Одноразове право на отримання ВАУЧЕРА мають:

• громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
  • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
  • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

2. Хто не може отримати ваучер?

Не можуть також отримати ваучер особи, які:

• є зареєстрованими безробітними;
  • не працюють, але на дату подання заяви для них є підходяща робота;
  • проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

3. Чи може отримати ваучер внутрішньо переміщена особа, яка не перебуває в трудових відносинах?

Так, але тільки у разі відсутності для неї підходящої роботи. Якщо внутрішньо переміщена особа перебуває в трудових відносинах, вона також може звернутися за отриманням ваучера.

4. На яку суму може надаватися ваучер?

Вартість ваучера станом на сьогодні не більше 30 280 грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

5. Як можна отримати ваучер?

Для отримання ваучера заявку можна подати онлайн

або особисто звернутися до центру зайнятості. У разі подання заявки онлайн, фахівець служби опрацьовує форму та зв'язується із заявником протягом 3 робочих днів з моменту заповнення та подання заявки.

6. Якщо особа має професійно-технічну освіту, чи може вона отримати ваучер на здобуття вищої освіти?

Ні, така особа може отримати ваучер на наступному рівні освіти, для неї - це здобуття фахової передвищої освіти.

7. Якщо особа вже навчається в закладі освіти, чи може вона отримати ваучер для відшкодування вартості/компенсації навчання?

Особа має подати заявку на отримання ваучера на навчання до подання документів у заклад освіти.

Окрім того, слід пам’ятати, що Міністерством економіки визначено перелік професій, спеціальностей для навчання за якими може бути виданий ваучер

(на сьогодні це 124 професії та спеціальності), а заклад освіти

повинен мати ліцензію на здійснення такого виду діяльності на рівні професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

За консультаціями та роз'ясненнями ви можете звернутися до:

Барвінківського відділу Ізюмської філії ХОЦЗ: 050 400 42 72, 0577653084

або онлайн у телеграм https://t.me/IziumFiliiaHOCZ