З 6 грудня в Україні діятимуть оновлені норми адаптивного карантину COVID-19

Дата: 06.12.2021 16:59

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час брифінгу 1 грудня повідомив, що нові обмеження були ухвалені згідно з Постановою Уряду №1236.

Також він нагадав, що наразі Харківська область перебуває в «жовтій» зоні карантину.

«За визначеними показниками Харківщина наразі перебуває в «жовтій» зоні карантину, але в той самий час, відповідно до рішення Уряду, обмеження будуть підсилені», –  підкреслив заступник голови ХОДА.

Зокрема в межах «жовтого» рівня буде заборонено:

- робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менше ніж 100% співробітників;

- проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;

- робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;

- робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;

- робота спортзалів, басейнів;

- діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;

- міжобласні та міжнародні перевезення.

«Тому, скажімо так, ліберальні норми будуть діяти для тих, які будуть вакциновані щонайменше 1 дозою, – наголосив Михайло Черняк. – Більше того, важливий момент, щодо обмеження так званого «жовтого» сертифікату, який видається після отримання першої дози щеплення, скорочено від 120 днів (як це було раніше) – до 30. Тобто ми говоримо про те, що лише підтвердження вакцинації першою дозою буде легітимне 30 діб, після того необхідно зробити другу дозу і завершити кампанію – отримати «зелений» сертифікат».

Для роботи та відвідування закладів у «жовтій» зоні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення. Також Михайло Черняк зазначив, що сертифікат про одужання від COVID-19 чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу.