Щеплення проти дифтерії і правця потрібні як дітям, так і дорослим
Імунітет проти цих інфекцій формується не на все життя, тому дорослим періодично один раз на 10 років необхідно робити ревакцинацію починаючи у 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86 років.
Кашлюк характеризується тривалими нападами кашлю й особливо небезпечний для немовлят, у яких хвороба може викликати тимчасову зупинку дихання.
Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки тощо. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки. Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.
Правець(столбняк) вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі.
Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля.Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.
Необхідною для захисту від цих хвороб є вакцинація.
Якщо ви або ваша дитина пропустили планове щеплення, зверніться до сімейного лікаря, щоб надолужити пропущену вакцинацію.
Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень в лікувальних закладах (м.Барвінкове, вул. Незалежності, 20).
Вакцинація рятує Ваше життя, та життя Ваших близьких!