Щодо провадження соціальної програми із професійної адаптації постраждалих громадян

Дата: 15.02.2023 10:58
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

Основна інформація про категорії громадян, які можуть отримати ваучер для навчання за Програмою Центрів зайнятості

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р.

№ 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці», мають право на безкоштовне навчання за ваучером Центру зайнятості наступні категорії громадян:

  • внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;
  • особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
  • особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • особам, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 

Для навчання за Програмою соціальної та професійної адаптації

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р.

№432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності»:

 

Професійна адаптація - заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

 

Дія Порядку та умов поширюється на осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

 

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та членів їх сімей.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

 

Коротка довідка про Міжгалузевий інститут післядипломної освіти Національного технічного університету

«Харківський політехнічний інститут»

 

 

Міжгалузевий інститут післядипломної освіти - створено у 1987 році - як вищий навчальний заклад післядипломної освіти для здійснення освітньої діяльності, спрямованої на реалізацію програм вищої освіти, забезпечення навчання, удосконалення освіти і професійної підготовки громадян шляхом поглиблення, розширення і відновлення їх професійних знань і умінь.

 

Високий рівень вдалося досягти за рахунок застосування сучасних прогресивних методик у навчанні, постійного удосконалення науково- педагогічного складу інституту, відновлення навчальних матеріалів, розвитку матеріальної бази закладу, а також використання в навчальному процесі сучасних програмно-апаратних засобів.

 

Інститут в співробітництві з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» утворює навчально-науковий комплекс «Післядипломна освіта».

 

Інститут плідно працює з підприємствами та державними організаціями. Так з 1995 року МІПО НТУ «ХПІ» співпрацює з Харківським, Полтавським і Донецьким обласними центрами зайнятості за державними програмами перепідготовки безробітних. За цей час за направленням державної служби зайнятості в інституті пройшли навчання понад 18 560 осіб, з яких отримали другу вищу освіту 265 осіб.

У 2006-2007 роках МІПО НТУ «ХПІ» брав участь у проекті TACIS:

«Розвиток системи професійного навчання на робочому місці».

 

З 2006 р. інститут бере участь у програмі ОБСЄ «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям Збройних Сил України», а з 2009 р. у програмі НАТО «Партнерство заради миру» з перепідготовки військовослужбовців звільнених у запас зі Збройних Сил України. За цією програмою в інституті пройшли навчання за курсами: «Комп’ютерні системи та мережі» – 425 слухача, «Комунікаційні та інформаційні технології» – 295 слухачів, «Менеджмент організацій» – 331 слухачів, «Менеджмент та ділове адміністрування» – 88 слухачів, «Маркетинг товарів та послуг» – 138 слухачів.

З 2013 р. інститут реалізує програму навчання фахівців згідно постанові Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 за ваучерами для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. За цією програмою в інституті підвищили кваліфікацію з курсів:

«Комп’ютерні системи та мережі» – 210 слухачів, «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 13 слухачів, «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» – 13 слухачів.

Інститут виконує замовлення низки виробничих підприємств та закладів освіти всіх рівнів з підвищення кваліфікації за напрямами

«Фінанси», «ІТ-технології» та «Інжиніринг».

 

Ми маємо позитивний досвід професійної та психологічної адаптації учасників антитерористичної операції, психологічної підтримки здобувачів вищої освіти, які навчаються за програмами Крим-Україна та Донбас- Україна, та протягом 35 років здійснюємо навчання, підвищення кваліфікації і перепідготовку фахівців за 45 спеціальностями!

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних