Уряд затвердив порядок передачі коштів у регіони на відновлення пам’яток

Дата: 10.02.2022 09:45

Документ визначає, як саме відбиратимуть проєкти з регіонів в межах програми «Велика реставрація».

За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики, умовами надання коштів регіонам є:

наявність затвердженої документації та позитивного експертного звіту щодо її розгляду;

вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт однієї пам’ятки, що перебуває у комунальній власності, у 2022 році – від 1 млн гривень;

календарний план реалізації проєкту – не більш ніж три роки.

Перевагу надаватимуть проєктам:

які реалізовувалися у 2021 році коштом субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації;

об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані;

об’єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;

об’єктам культурної спадщини національного значення;

проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету.

Для розгляду документів з регіонів та розподілу коштів буде створена комісія з представників МКІП. Розподіл субвенції затверджуватиметься урядом за поданням МКІП та погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

«Затвердження коштів на об’єкти комунальної власності - чи не основний крок до відновлення цих пам’яток. Далі за планом - відбір проєктів по регіонах на 2022-й і безпосередньо їх реставрація. Зробити це досягнення реальністю допомогла сфера культури, небайдужі громадяни, ОДА, що пішли назустріч, і уряд. Цими спільними зусиллями «Велика реставрація» просто блискавично розширюється, а з нею зростає й туристичний попит та інтерес до української спадщини», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

У державному бюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,8 млрд грн на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.

Деталі - у Порядку та умовах надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.

Теги: велика реставрація проєкт