Барвінківська міська громада
Харківська область, Ізюмський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про стан законності та результати роботи органів прокуратури на території Барвінківського району за 6 місяців 2020 року

Про стан законності та  результати роботи органів прокуратури на території Барвінківського району за 6 місяців 2020 року

Впродовж зазначеного періоду Барвінківським відділом Лозівської місцевої прокуратури забезпечено виконання функцій органів прокуратури на всіх напрямах діяльності.

Так, протягом звітного періоду прокурорам відділу до суду для розгляду по суті з обвинувальними актами скеровано 34 кримінальні провадження. З них, 1 обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості між підозрюваним та прокурором та 4 обвинувальні акти направлено з угодами про примирення між підозрюваним та потерпілим. Таким чином, активно запроваджується інститут угод у кримінальному провадженні – так звана, спрощена процедура судового розгляду, запровадження якої пов’язано із з приведенням кримінального процесуального законодавства України у відповідність до визнаних міжнародних стандартів.

Упродовж 6 місяців 2020 року прокурорами виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 7 укритих від обліку органом Національної поліції злочинів.

Скасовано незаконні та необґрунтовані постанови органу досудового розслідування про закриття у 18 кримінальних провадженнях.

Прокурорами погоджено та надіслано до суду 7 клопотань про взяття під варту та продовження тримання під вартою підозрюваних, 1 клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, які судом у задоволені.

У Барвінківському районі злочини, скоєні неповнолітніми не зареєстровані. Наразі спостерігається стала тенденція до зниження злочинності у молодіжному середовищі: у порівнянні з 2019 роком зазначений показник зменшився на 100% (у першому півріччі 2019 року скоєно 1 такий злочин).

Впродовж 2020 року вчинено 1 очевидне умисне вбивство, впродовж січня – червня 2019 року такі злочини не вчинялися. У всіх випадках злочини розкрито протягом доби. Так, до прикладу минулоріч вчинено вбивство неповнолітнього хлопця. За результатами досудового розслідування особу правопорушника встановлено, повідомлено про підозру, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обвинувальний акт спрямовано до суду для розгляду по суті. У подальшому обвинувальним вироком суду провину злочинця встановлено доведеною та призначено покарання у вигляді позбавлення волі.

Наразі активізовано роботу на пріоритетних напрямах. Зокрема, протягом 6 місяців 2020 року до Барвінківського районного суду Харківської області направлено 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення незаконного збуту наркотичних засобів, та 1 обвинувальний акт про злочин в сфері земельних відносин, 3 обвинувальні акти за фактами незаконної порубки лісу.                                         

Під час здійснення досудового розслідування, судового розгляду кримінальних проваджень порушень прав громадян, у тому числі незаконних затримань, не встановлено.

При здійсненні кримінального судочинства за участю прокурорів Барвінківського відділу Лозівської місцевої прокуратури з прийняттям рішення всього розглянуто 44 кримінальні провадження, з них: з постановленням вироків 24 кримінальні провадження, у тому числі забезпечено участь у розгляді 3 проваджень у підготовчому провадженні з ухваленням вироків на підставі угод про примирення між потерпілим та підозрюваним.

Впродовж вказаного періоду при здійсненні  нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах внесено 6 документів прокурорського реагування, які за результатами розгляду задоволені, виявлені порушення усунуто. При здійсненні  нагляду за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру внесено 7 документів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи. При здійсненні  нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено 5 документів прокурорського реагування та притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 посадова особа.

Протягом І півріччя 2020 року Барвінківським відділом Лозівської місцевої прокуратури пред’явлено до суду 3 позовних заяви в інтересах держави:

-        21.01.2020 до Барвінківського районного суду Харківської області внесено позовну заяву в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Харківській області про стягнення з Соломки О.С. шкоди, заподіяної незаконною порубкою лісу, у розмірі 28752,74 грн. За результатами судового розгляду рішенням Барвінківського районного суду від 10.02.2020 позов місцевої прокуратури задоволено у повному обсязі. На даний час рішення перебуває на виконанні в органах ДВС;

-        17.02.2020 до Барвінківського районного суду Харківської області в порядку цивільного судочинства внесено позовну заяву в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про стягнення з Гутник І.Д. шкоди, завданої внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, у розмірі 35585,53 грн. Рішенням Барвінківськогорайонного суду Харківської області 27.07.2020 позов задоволено. Наразі вказане рішення не набрало законної сили;

-        01.04.2020 до господарського суду Харківської області внесено позовну заяву з вимогами до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ФГ «Гаврилівське» та ФГ «Подолянка» про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсними договорів оренди і суборенди земельних ділянок та повернення земель загальною площею 366,3981 га вартістю 7509 тис. грн. (НГО), 148 млн. грн. (експертна оцінка). Ухвалю від 26.05.2020 позов залишено без розгляду, наразі вирішується питання щодо повторного внесення позову.

Окрім цього, ухвалою господарського суду Харківської області від 18.02.2020 у справі № 922/2485/19 відкрито провадження за позовом 2019 року до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ФГ «АГРОФЕРМЕР-ПЛЮС» та ФГ «Подолянка» про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсними договорів оренди та суборенди земельних ділянок, скасування їх державної реєстрації та повернення земель загальною площею 320,5895 га вартістю 129 млн. грн. Наразі судовий розгляд триває.

На захист інтересів держави у сфері охорони дитинства заявлено 2 позови в порядку адміністративного судочинства (у всіх випадках – про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки), які перебувають на розгляді.

Упродовж 6 місяців 2020 року до відділу надійшло 44 звернення громадян з різних питань, прокурорами вирішено 12 звернень, в інших випадках прийнято рішення про направлення до інших відомств за належністю, а також виключення з обліку у зв’язку із внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З питань досудового розслідування вирішено 9 звернень, (на дії і рішення слідчих поліції вирішено 3 звернення та 5 звернень від учасників кримінального провадження.

На особистому прийомі оперативними працівниками прийнято 6 громадян. 

Стан та результати роботи Барвінківського відділу місцевої прокуратури систематично висвітлюються у друкованих та електронних регіональних засобах масової інформації. Так, протягом звітного періоду загалом здійснено 30 виступів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора