В Україні й на Харківщині, зокрема, триває ревакцинація бустерною та додатковою дозами проти коронавірусу

Дата: 12.01.2022 11:30

Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Загалом в області щеплення проти COVID-19 зробили 1 073 244 осіб – близько 51% населення регіону.

«Від початку вакцинальної кампанії на Харківщині додаткову дозу щеплення вже отримали 177 осіб, бустерну дозу - 39 осіб», - розповів Олег Синєгубов.

Бустерну дозу вводять людям 60+, медикам та співробітникам інтернатів для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію в «Дії» можна буде продовжити.

Люди віком від 60 років можуть отримати бустер, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Записуватися на щеплення – у будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19.

Додаткову дозу вводять людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання: наприклад, рак крові, ВІЛ-інфекцію, трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію.

Крім того, відтепер можливі такі схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:

1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna;
1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna;
1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca.
Інтервал між введеннями для всіх схем - 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

Нагадаємо, в Харківській області на сьогодні можна зробити щеплення у 35 центрах вакцинації, 169 пунктах щеплення або за допомогою 75 мобільних бригад.