Інформація щодо проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Щорічна Всеукраїнська акції «16 днів проти насильства»

Щорічно міжнародною спільнотою проводиться акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100  країн світу активізують  з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом , 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали  75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Цього року Міністерство соціальної політики України у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії, у новому відеоролику «Розірви коло» демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв'язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. В рамках цього заходу було створено тематичні відеоролики https://youtu.be/ZGoWmM3nZAU, https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUYVF6VvVjU0Uf10oGD877KW,

https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUbEok-ygz1J4mKTqdAzKxPV . Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче -це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю»- ти можеш допомогти.