Інформація про стан законності за 12 місяців 2020 року

Впродовж 12 місяців 2020 року Барвінківським відділом Лозівської місцевої прокуратури забезпечено виконання функцій органів прокуратури на всіх напрямах діяльності.

Так, протягом звітного періоду прокурорам відділу до суду для розгляду по суті з обвинувальними актами скеровано 67 кримінальні провадження. З них, 3 обвинувальні акти з угодою про визнання винуватості між підозрюваним та прокурором та 8 обвинувальних актів направлено з угодами про примирення між підозрюваним та потерпілим. Таким чином, активно запроваджується інститут угод у кримінальному провадженні – так звана, спрощена процедура судового розгляду, запровадження якої пов’язано із з приведенням кримінального процесуального законодавства України у відповідність до визнаних міжнародних стандартів.

Упродовж 12 місяців 2020 року прокурорами виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 10 укритих від обліку органом Національної поліції злочинів.

Скасовано незаконні та необґрунтовані постанови органу досудового розслідування про закриття у 20 кримінальних провадженнях.

Прокурорами погоджено та надіслано до суду 10 клопотань про взяття під варту та продовження тримання під вартою підозрюваних, 1 клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, які судом у задоволені.

У Барвінківському районі кримінальні правопорушення, скоєні неповнолітніми, не зареєстровані. Наразі спостерігається стала тенденція до зниження злочинності у молодіжному середовищі: у порівнянні з 2019 роком зазначений показник зменшився на 100% (у 2019 році скоєно 3 такі правопорушення).

Впродовж 2020 року вчинено 1 очевидне умисне вбивство та 1 замах на вбивство, впродовж 2019 року вчинено 1 такий злочин. У всіх випадках злочини розкрито протягом доби. Так, до прикладу минулоріч вчинено вбивство та замах на вбивство 2 чоловіків із хуліганських мотивів із  застосуванням вогнепальної зброї. За результатами досудового розслідування особу правопорушника встановлено, повідомлено про підозру, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обвинувальний акт спрямовано до суду для розгляду по суті. На теперішній час судовий розгляд триває.

Наразі активізовано роботу на пріоритетних напрямах. Зокрема, протягом 12 місяців 2020 року до Барвінківського районного суду Харківської області направлено 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вчинення незаконного збуту наркотичних засобів, 1 обвинувальний акт про злочин в сфері земельних відносин, 5 обвинувальних актів за фактами незаконної порубки лісу, 1 обвинувальний акт за фактом вчинення злочину у бюджетній сфері.

Під час здійснення досудового розслідування, судового розгляду кримінальних проваджень порушень прав громадян, у тому числі незаконних затримань, не встановлено.

При здійсненні кримінального судочинства за участю прокурорів Барвінківського відділу Лозівської місцевої прокуратури з прийняттям рішення всього розглянуто 108 кримінальних проваджень, з них: з постановленням вироків 58 кримінальних проваджень, у тому числі забезпечено участь у розгляді 7 проваджень у підготовчому провадженні з ухваленням вироків на підставі угод про примирення між потерпілим та підозрюваним і про визнання винуватості.

Впродовж вказаного періоду при здійсненні  нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах внесено 14 документів прокурорського реагування, які за результатами розгляду задоволені, виявлені порушення усунуто. При здійсненні  нагляду за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру внесено 13 документів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 осіб. При здійсненні  нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено 5 документів прокурорського реагування та притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 посадова особа.

За результатами представницької діяльності місцевої прокуратури протягом 2020 року судами задоволено 7 позовних заяв в інтересах держави на загальну суму 130 446 тис. грн., три із них у сфері земельних правовідносин на суму 130 334 тис. грн. щодо земель сільськогосподарського призначення площею 349 га, дві – у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 49 тис. грн., дві – у бюджетній сфері на суму 63 тис. грн. Крім цього, в ході судового розгляду позовних вимог прокуратури добровільно повернуто             93 га земель сільськогосподарського призначення вартістю 2928 тис. грн.

На захист інтересів держави у сфері охорони дитинства заявлено 2 позови в порядку адміністративного судочинства (у всіх випадках – про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки), які перебувають на розгляді.

Упродовж 12 місяців 2020 року до відділу надійшло 82 звернення громадян з різних питань, прокурорами вирішено 20 звернень, в інших випадках прийнято рішення про направлення до інших відомств за належністю, а також виключення з обліку у зв’язку із внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З питань досудового розслідування вирішено 12 звернень, на дії і рішення слідчих поліції вирішено 5 звернення та 8 звернень від учасників кримінального провадження.

На особистому прийомі оперативними працівниками прийнято 6 громадян.